In Azure Written by

Global Azure 2023 

short #2

Hej! 

Na pewno już wiecie, że wraz z Piotrem Rogalą organizujemy sesję Global Azure 2023 we Wrocławiu💪. Startujemy już niedługo, bo 11 maja o godzinie 18! Widzimy się w Nordcloud sp. z o.o. (3 Sucha #2nd floor, 50-086 Wrocław).  

Przypominam, że zapisy na wydarzenie ruszają 1 maja, więc w najbliższy poniedziałek. Zachęcam do ustawienia sobie przypomnienia, żeby ich nie przegapić podczas majówkowego wypoczynku! Podrzucam tutaj link: https://www.eventbrite.com/e/global-azure-2023-tickets-590184797617.  

Jeśli jednak inni zainteresowani Was wyprzedzą, to nie martwcie się: zawsze można wpisać się na listę oczekujących. Dlatego też zachęcam osoby, które z różnych względów się zapiszą, ale coś im wypadnie – odwołajcie swój udział. Dzięki temu będziemy mogli poinformować kogoś z listy oczekujących, że zwolniło się miejsce i może do nas dołączyć 😀  

Dalej się zastanawiacie, czy warto? Może przekona Was temat naszego spotkania, czyli: „GitHub – building a conteniriezed app release to Azure using alternative to Azure DevOps”. Jeśli jesteś programistą, inżynierem DevOps lub zajmujesz się chmurami i znasz zarówno GitHub, jak i Azure, te warsztaty powstały z myślą o Tobie! Pokażemy Ci, jak połączyć te dwie platformy w procesie tworzenia aplikacji, jak skonfikurować repozytorium GitHub oraz niezbędne przepływy GitHubActions, a także jak wdrożyć aplikację, używając alternatywy dla Azure DevOps. Jest to szkolenie na poziomie średniozaawansowanym i będzie prowadzone po polsku. 

Czym jest sam Global Azure?

To seria wydarzeń organizowanych przez społeczności z całego świata. Jak głosi samo hasło na ich stronie internetowej, są to eventy „BY THE COMMUNITY, FOR THE COMMUNITY”. Oznacza to, że celem takich spotkań jest dzielenie się wiedzą między osobami zainteresowanymi tematyką Azure. Wydarzenia cechują się otwartością na wszystkich – każdy jest mile widziany, bez względu na płeć, orientację seksualną, wygląd, niepełnosprawność, wiek, rasę czy religię. Liczy się tylko to, że chcemy się rozwijać I zdobywać nowe doświadczenia, a nie byłoby to możliwe bez wzajemnego szacunku. 

Ta wspaniała inicjatywa dopiero zyskuje popularność w Polsce. W momencie, w którym piszę tego shorta, na mapie naszego kraju są trzy punkty Global Azure 2023 – Łódź, Warszawa i Wrocław. Jako pierwsi przypięliśmy polskie miasto na mapie tego wydarzenia i cieszymy się, że dołączyły do nas inne społeczności z naszego obszaru. 

Myślę, że teraz to już Was przekonałem😉. Co warto zrobić przed przyściem na nasze szkolenie (poza tym, że oczywiście trzeba się zapisać)? 

 • Spakuj laptopa – stawiamy przede wszystkim na uczenie praktyczne, więc wszystko przećwiczymy na konkretnych zadaniach. 
 • Zadbaj o:
  • Subskrypcję Azure – https://azure.microsoft.com/en-us/free/ 
  • GitHub repostory  – https://github.com/ 
  • Visual Studio Code – https://code.visualstudio.com/ (+ zainstalowane rozszerzenia takie jak: Docker, Git, Azure login) 
  • Docker – https://www.docker.com/ 
 • Przypomnij sobie ogólną wiedzę o Azure, Azure Pipelines, GitHub Actions. 
 • Zrób w domu test na COVID – cieszymy się, że nasze wydarzenie już może odbyć się stacjonarnie. Chcemy zapewnić Ci nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale też bezpieczeństwo, więc zachęcamy do wykonania testu przed przystąpieniem do warsztatów. Nie będziemy sprawdzać jego wyników, ale będziemy wdzięczni za odpowiedzialne potraktowanie tematu. 
 • Wyśpij się i bądź gotowy na przyswajanie sporej dawki wiedzy 😊  

Pssst: na uczestników czeka specjalny prezent od naszego sponsora! Każdy uczestnik otrzyma od firmy FEITIAN klucz bezpieczeństwa. 

Do zobaczenia! 

PS 

Z ostatniej chwili z Azurowego świata: wreszcie mamy polski region! Co prawda jest on droższy niż jakieś ze wschodniej Europy i na razie nie ma tylu usług, ale w końcu możemy przetwarzać dane na terenie naszego kraju😊. Podrzucam link: https://azure.microsoft.com/en-us/explore/global-infrastructure/products-by-region/?products=all&regions=poland-central  

(Visited 57 times, 1 visits today)

Last modified: 27 kwietnia 2023

Close