In Azure, Hued.me, Kurs Azure Written by

Automatyzacja powiadomień MPK cz.2 -> Subskrypcja Azure

Subskrypcja Azure devincloud

Subskrypcja Azure to coś, bez czego nie “zaczniemy” pracy, przynajmniej w teorii. Microsoft udostępnia nam liczne emulatory pozwalające tworzyć usługi bez zaprzątania sobie głowy kosztami. Emulatory dają nam możliwość stworzenia szablonu aplikacji, który później zostanie “wrzucony” w chmurę. W tym poście opisałem, których z nich możemy użyć.

Aplikacja, która zostanie stworzona w ramach niniejszej serii postów, będzie w pełni zautomatyzowana. Z tego powodu subskrypcja będzie wymagana, ale nie jest ona ograniczeniem. W pracy nad aplikacją będę stosował usługi Azure Storage oraz Azure Functions.

Microsoft oferuje nam kilka rodzajów subskrypcji Azure:

Jak można zauważyć, rodzajów subskrypcji jest całkiem sporo. Tutaj zostały wypisane tylko te będące w “zasięgu ręki”. Na użytek wielkich korporacji istnieją osobne pakiety, które jednak niezbyt nas w tym momencie interesują 🙂

PayAsYouGO

Jedna z najdroższych, najszybszych i niezobowiązujących subskrypcji. Do skorzystania z niej wystarczy nam tylko karta kredytowa i troszkę środków na koncie. Dlaczego najdroższa? Nie dostajemy żadnej ulgi używając tej subskrypcji, dlatego płacimy dokładnie tyle ile wyliczymy sobie w kalkulatorze Azure. W skrócie, płacisz tyle ile zużyjesz. Nie zapomnij tylko ustawić limitów, aby potem nie obudzić się ze znacznie mniejszym saldem konta 🙂

CSP

Subskrypcja skierowana do małych i średnich firm. W tym wypadku za subskrypcje płacimy zawsze na koniec miesiąca oraz dostajemy za to fakturę VAT. Partnerzy Microsoft posiadają rabaty, dlatego też jest to pewien sposób aby obniżyć koszty związane z usługami w chmurze. Jeżeli myślisz o wykorzystaniu chmury produkcyjnie, to ta subskrypcja będzie najlepszym i najoszczędniejszym wyborem.

Azure for Students

Posiadając status studenta, możesz otrzymać 100$ do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy. Jak pewnie się domyślasz jest to bardzo niewiele, ale dodatkowo dostajemy możliwość korzystania z darmowych usług (link), które już bardziej potrafią być przekonujące 🙂 Tutaj krótki opis dotyczący korzystania z tej subskrypcji.

Open

Subskrypcja Azure w formie tokena. Moim zdaniem jest to prawdopodobnie najgorszy rodzaj subskrypcji. Wykupujemy token na określoną kwotę, a następnie “doładowujemy” nasze konto Azure. Wadą tego rozwiązania jest to, że token ma określoną ważność a jego aktywacja może trwać 48h. Przy dużych zużyciach stwarza to ryzyko, że nasze usługi przestaną działać nawet przez dwie doby!

Visual Studio Subscribers

“CebulaDeal”, czyli “darmowe” środki do wykorzystania na chmurze w kwocie 70$ lub 150$ miesięcznie w zobowiązaniu rocznym. Oczywiście dla nas taniej będzie skorzystać z PayAsYouGo niż płacić za subskrypcję visual studio grube pieniądze. Jest to opcja dla ludzi już pracujących, którym firma dostarcza już subskrypcję potrzebną do pracy. Sam z niej korzystam i jestem bardzo zadowolony 😀

AzurePass

Subskrypcja jednorazowa tylko dla jednego konta. Bardzo często można ją uzyskać podczas warsztatów/bootcampów, gdzie tematem głównym jest chmura. Sama subskrybcja to środki, które są ważne tylko miesiąc. Z reguły jest to 60$.

Jak widzisz, możliwości lepszych bądź gorszych subskrypcji jest dużo. Najkorzystniejsza to zdecydowania ta, za którą nie trzeba płacić 😉 Każda subskrypcja ma swoje limity, pamiętaj o nich!

Dodatkowo chłopaki z #ABŚ tłumaczą pod tym filmem czego możemy się spodziewać od konkretnej subskrypcji. Zachęcam do obejrzenia!

Wpis powstał dzięki firmie www.hued.me

(Visited 7 times, 1 visits today)

Last modified: 17 kwietnia 2022

Close