Automatyzacja powiadomień MPK cz.2 -> Subskrypcja Azure

Automatyzacja powiadomień MPK cz.2 -> Subskrypcja Azure

Subskrypcja Azure to coś bez czego nie “zaczniemy” pracy, w teorii. Microsoft udostępnia nam liczne emulatory dzięki czemu możesz tworzyć usługi bez zastanawiania się o koszty. Emulatory dają nam możliwość stworzenia szablonu aplikacji, który później zostanie “wrzucony” w chmurę. W tym poście opisałem jakie emulatory możemy użyć. W tej serii postów zostaną użyte usługi Azure Storage oraz Azure Functions.

Aplikacja, która zostanie stworzona, będzie w pełni zautomatyzowana. Z tego powodu subskrypcja będzie wymagana, ale nie jest ona ograniczeniem.

Microsoft oferuje nam kilka rodzajów subskrypcji azure:

Jak można zauważyć, mamy wiele rodzajów subskrypcji. Tutaj zostały wypisane tylko te, które są w “zasięgu ręki”. Dla wielkich korporacji są osobne pakiety, które niezbyt nas interesują 🙂

PayAsYouGO

Jedna z najdroższych, najszybszych i niezobowiązujących subskrypcji. Do tego wystarczy nam tylko karta kredytowa i troszkę środków na koncie. Dlaczego najdroższa? Nie dostajemy żadnej ulgi używając tej subskrypcji, dlatego płacimy dokładnie tyle ile wyliczymy sobie w kalkulatorze Azure. W skrócie, płacisz tyle ile zużyjesz, nie zapomnij tylko ustawić limitów, by potem nie obudzić się ze znacznie mniejszym saldem konta 🙂

CSP

Subskrypcja skierowana do małych i średnich firm. W tym wypadku za subskrypcje płacimy zawsze na koniec miesiąca oraz dostajemy za to fakturę VAT. Partnerzy Microsoft posiadają rabaty, dlatego też jest to pewien sposób aby obniżyć koszty związane z usługami w chmurze. Jeżeli myślisz o wykorzystaniu chmury produkcyjnie, to ta subskrypcja będzie najlepszym i najoszczędniejszym wyborem.

Azure for Students

Posiadając status studenta, możesz otrzymać 100$ do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy. Jak pewnie się domyślasz jest to bardzo, ale dodatkowo dostajemy możliwość korzystania z darmowych usług (link), które już bardziej potrafią przekonać 🙂 Tutaj krótki opis dotyczący tej subskrypcji.

Open

Subskrypcja Azure w formie tokena. Chyba najgorszy rodzaj subskrypcji. Wykupujemy token na określoną kwotę a następnie “doładowujemy” nasze konto Azure. Wadą tego rozwiązania jest to, że token ma określoną ważność oraz aktywacja go może trwać 48h. Przy dużych zużyciach może stanowić to ryzyko, że nasze usługi przestaną działać nawet przez 48h.

Visual Studio Subscribers

CebluaDeal, czyli “darmowe” środki do wykorzystania na chmurze w kwocie 70$ lub 150$ miesięcznie w zobowiązaniu rocznym. Oczywiście dla nas taniej będzie skorzystać z PayAsYouGo niż płacić za subskrpycje visual studio grube pieniądzę. Jest to opcja dla ludzi, którzy już pracują i firma dostarcza im subskrypcję potrzebną do pracy. Sam z niej korzystam i jestem bardzo zadowolony 😀

AzurePass

Subskrypcja jednorazowa tylko dla jednego konta. Bardzo często można ją uzyskać podczas warsztatów/bootcampów gdzie tematem głównym jest chmura. Są to środki, które są ważne tylko miesiąc. Z reguły jest to 60$.

Jak widzisz, możliwości lepszych bądź gorszych subskrypcji jest dużo. Najkorzystniejsza to zdecydowania ta za, którą nie trzeba płacić 😉 Każda subskrypcja ma swoje limity, pamiętaj o nich!

Dodatkowo chłopaki z #ABŚ tłumaczą pod tym filmem również czego możemy się spodziewać od konkretnej subskrypcji.

Wpis powstał dzięki firmie www.hued.meDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *