Logic App i twitter. Czyli jak ułatwić sobie życie

Logic App i twitter. Czyli jak ułatwić sobie życie

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy zbliża się konferencja organizowana przez naszą firmę. Jako programista dostałeś jedno proste zadanie. Musisz wyświetlić na ekranie podczas konferencji wszystkie tweety dotyczące konferencji które zostały udostępnione przez użytkowników i zawierają odpowiedni hashtag.

Są osoby które od razu otworzą dokumentację i zaczną pisać aplikacje. My możemy problem rozwiązać znacznie szybciej i prawdopodobnie lepiej.

Na powyższym rysunku jest narysowane jak nasz proces będzie przebiegał. Użytkownik wpisuje wiadomość z interesującym nas hashtagiem, My to przechwytujemy i zapisujemy w bazie. Jako przykład weźmiemy konto użytkownika @AlertMPK które udostępnia na twitterze wydarzenia drogowe z udziałem komunikacji miejskiej.

 

Kiedy stworzyliśmy Logic App możemy przejść do tworzenia naszej aplikacji. Aby wytłumaczyć lepiej całość stworzymy pustą aplikację. W portalu znajduje się mnóstwo przykładów, jak i szablonów z których możemy skorzystać.

Podczas tworzenia aplikacji musimy wybrać wyzwalacz. Naszym wyzwalaczem będzie “Nowy tweet został opublikowany”. Kolejnym krokiem jest autoryzacja aplikacji. Naszym kryterium wyzwalacza będzie #AlertMPK. Aplikacja co 3 minuty będzie sprawdzać, czy nowy tweet został dodany. Kolejnym krokiem jest stworzenie akcji która się wykona kiedy tweet zostanie wywołany. My stworzymy jedną akcję, lecz, jak na zdjęciu poniżej, jest możliwość stworzenia również warunku który wykona się w konkretnej sytuacji.

Kolejnym krokiem będzie połączenie naszej aplikacji z istniejącą bazą. Po autoryzowaniu aplikacji do sql możemy wstawić wiersz do naszej tabeli. 

LogicApp oferuje nam dynamiczne zmienne, które możemy wstawić w interesujące nas pole. Zauważcie, że mamy dostęp do bardzo dużej ilości danych na temat osoby, która upubliczniła post. Kiedy już uzupełniliśmy naszą tablę dynamicznymi danymi możemy przetestować aplikację :). Teraz pozostaje nam tylko wyświetlić te dane na ekranie.

Naszą aplikację możemy rozszerzyć o dodatkowe komponenty, tak, aby szef był zadowolony. Jednym z przykładów jest sztuczna inteligencja, która oceni czy tweet nie jest obraźliwy i czy może znaleźć się na ekranie. Rysunek poniżej pokazuję jak taki proces może przebiegać.

 

Logic App możemy zastąpić usługą która oferuje office365 “Flow”. Usługa ta działa identycznie jak wspominany Logic Apps z tym, że jest troszkę bardziej okrojona. Na szczęście od niedawana Flow jest darmowe z pewnymi limitami, przez co możemy eksperymentować z przepływami. Powyższy schemat można odtworzyć w usłudze Flow.

 

Osobiście używam tego w identyczny sposób w mojej aplikacji Her przy pomocy Flow. Zbiera ona informacje dotyczące wydarzeń mpk jak i pogody, przez co w łatwy sposób mogę dostarczyć użytkownikowi ciekawe informację.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *