Automatyzacja powiadomień MPK cz.3 -> LogicApps i Twitter

Automatyzacja powiadomień MPK cz.3 -> LogicApps i Twitter

LogicApps lub Flow, to aplikacja typu przeciągnij i upuść. Posty dotyczące tego kursu mają nam ułatwić życie, dlatego też nie będziesz się skupiać na dokumentacji Twittera a tylko na samej implementacji.

W tym poradniku zostanie wykorzystane darmowe narzędzie o nazwie “Flow”. Posiada ono nieznaczne mniejsze, możliwość od Azure LogicApps. Na nasze potrzeby w zupełności wystarczy. Link

Aby pobrać wszystkie tweety, udostępnione przez @AlertMPK wystarczy wyszukać i wybrać bloczek “When a new tweet is posted”. Kolejnym krokiem jest stworzenie warunku, dzięki, któremu nasza aplikacja się wykona. Flow wyszukuje tweety, które zawierają konkretną nazwę, hashtag lub nazwę użytkownika. W naszym przykładzie użyjemy #AlertMPK.

Twitter and logic apps

Tym sposobem, stworzyliśmy zdarzenie, które ma się wywołać, gdy nowy tweet zostanie dodany. W kolejnym poście będziemy kontynuować używanie LogicApps / flow aby dodać elementy do kolejki. LogicApps ma znacznie więcej funkcjonalności, do których warto zajrzeć. Myślę, że wiele z nich może ułatwić pracę, czy też zaliczenie projektu u profesora.

Wpis powstał dzięki firmie www.hued.meDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *