LogicApps oraz Flow to aplikacje typu przeciągnij i upuść – i to właśnie nim poświęcę dzisiejszy artykuł. Posty dotyczące tego kursu mają przede wszystkim ułatwić nam życie, dlatego też nie będziemy się skupiać na dokumentacji Twittera, a jedynie na samej implementacji rozwiazania.
W tym poradniku zostanie wykorzystane darmowe narzędzie o nazwie “Flow”. Posiada ono nieznacznie mniejsze możliwości od Azure LogicApps – jednak na nasze potrzeby w zupełności wystarczy. Link
Aby pobrać wszystkie tweety udostępnione przez @AlertMPK wystarczy wyszukać i wybrać bloczek “When a new tweet is posted”. Kolejnym krokiem jest stworzenie warunku, dzięki, któremu nasza aplikacja zostanie wykonana. Flow wyszukuje tweety, które zawierają konkretną nazwę, hashtag lub nazwę użytkownika. W naszym przykładzie użyjemy #AlertMPK.
Tym sposobem, stworzyliśmy zdarzenie, które ma się wywołać, gdy nowy tweet zostanie dodany. W kolejnym poście będziemy kontynuować używanie LogicApps / flow aby dodać elementy do kolejki. LogicApps ma znacznie więcej funkcjonalności, do których warto zajrzeć. Myślę, że wiele z nich może ułatwić pracę, czy też zaliczenie projektu u profesora.
Wpis powstał dzięki firmie www.hued.me
code&cloud Hued.me Logic App Szymon Pulka twitter warsztaty
Last modified: 17 kwietnia 2022