In Azure, Hued.me, Kurs Azure, Logic App, Portal Written by

Automatyzacja powiadomień MPK cz.3 -> LogicApps i Twitter

LogicApps oraz Flow to aplikacje typu przeciągnij i upuść – i to właśnie nim poświęcę dzisiejszy artykuł. Posty dotyczące tego kursu mają przede wszystkim ułatwić nam życie, dlatego też nie będziemy się skupiać na dokumentacji Twittera, a jedynie na samej implementacji rozwiazania.

W tym poradniku zostanie wykorzystane darmowe narzędzie o nazwie “Flow”. Posiada ono nieznacznie mniejsze możliwości od Azure LogicApps – jednak na nasze potrzeby w zupełności wystarczy. Link

Aby pobrać wszystkie tweety udostępnione przez @AlertMPK wystarczy wyszukać i wybrać bloczek “When a new tweet is posted”. Kolejnym krokiem jest stworzenie warunku, dzięki, któremu nasza aplikacja zostanie wykonana. Flow wyszukuje tweety, które zawierają konkretną nazwę, hashtag lub nazwę użytkownika. W naszym przykładzie użyjemy #AlertMPK.

Twitter and logic apps

Tym sposobem, stworzyliśmy zdarzenie, które ma się wywołać, gdy nowy tweet zostanie dodany. W kolejnym poście będziemy kontynuować używanie LogicApps / flow aby dodać elementy do kolejki. LogicApps ma znacznie więcej funkcjonalności, do których warto zajrzeć. Myślę, że wiele z nich może ułatwić pracę, czy też zaliczenie projektu u profesora.

Wpis powstał dzięki firmie www.hued.me

(Visited 69 times, 1 visits today)

Last modified: 17 kwietnia 2022

Close